Med z našich úľov

priamo od včelárov zo Slovenska

Med priamo od včelára

Včely zohrávajú kľúčovú úlohu v opeľovaní rastlín, vrátane mnohých poľnohospodárskych a lesných plodín. Ich úloha je nevyhnutná pre zachovanie biodiverzity a zabezpečenie úrody.
Aj naša spoločnosť cíti zodpovednosť voči nášmu životnému prostrediu a preto sme sa rozhodli aktívne podporiť slovenských včelárov prostredníctvom projektu, ktorý prispieva k rozvoju tohto krásneho a poctivého remesla.
V rámci iniciatívy sme doteraz uzavreli spoluprácu so 6 včelármi, či včelárskymi subjektami od západu po východ a prospeli tak k rozvoju životného prostredia a tiež podpore regiónov Slovenska.

V začiatkoch sme v rámci projektu Adoptuj úľ podporili adopciu 58 úľov, čím sa nám podarilo zachrániť viac ako 50-ročnú včelnicu na východnom Slovensku v dedinke Vysoká, o ktorú sa stará pán včelár Igor Štvarták. A rovnako sme podporili aj včelárku Tatianu Kamenskú adopciou 30 úľov. V mede z tejto včelnice je zastúpené to najlepšie zo sily jarných kvetov, lúčnych bylín a ovocných i lesných stromov, čo sa odráža na jeho kvalite.

Nadviazali sme partnerstvo so Strednou odbornou školou Pod Bánošom v Banskej Bystrici, kde sa vyučuje odbor včelárstvo. Adoptovali sme 80 úľov v horárni v Nízkych Tatrách, o ktorú sa študenti s láskou starajú a z včelnice produkujú lesný med lahodnej a jemnej chuti. Na západnom Slovensku, v krásnej prírode pod úpätím Považského Inovca, sme adoptovali 20 úľov zo včelnice Šťastné včielky, o ktoré sa stará partia včelárskych nadšencov.
Na pultoch našich predajní nájdete vďaka Šťastným včielkam už aj ochutené pastované medy z jarných stromov a repky so škoricou, zázvorom, či holandským kakaom alebo tradičný kvetový med.

Najnovšiu spoluprácu sme uzavreli s malou včelou farmou Včelí Kút z Vidinej na juhu stredného Slovenska. Včelár Ondrej Gajdoš so svojou rodinkou, umiestňuje svoje úle v lone panenskej prírody, vďaka čomu produkujú vysokokvalitný zdravý agátový med oceňovaný pre svoju antibakteriálnu účinnosť.

Včelnica Tomáša Sládečka, nachádzajúca sa v malebnej obci Veľký Kýr na západnom Slovensku, sa hrdí štatútom ekologickej produkcie. Jeho agátový med, príznačný pre túto oblasť, je obľúbený pre svoju typickú arómu a nezameniteľnú jemnú lahodnú chuť.

Objavte med z nášho Kraja

Kliknite na včielku a dozvieš sa viac
{{ currentTitle }}

MED OD NAŠICH VČIEL NÁJDETE NA PULTOCH VŠETKÝCH PREDAJNÍ KRAJ

SledujTE nás a pridajte sa k nám: